Податкова і митниця планують об'єднати фіскальні зусилля

опубліковано 5 лист. 2012 р., 01:15 Столичний діловий портал
Державна податкова служба (ДПС) незабаром отримає доступ до інформації про ризиковані імпортні операції.

Податківці не тільки зможуть пред'являти претензії імпортерам щодо достовірності наданих ними даних, але також зможуть брати участь у проведенні митних оглядів на кордоні, повідомляє Економічна правда з посиланням на газету "Комерсант-Україна".

2 листопада Мінфін оприлюднив проект порядку взаємодії органів податкової та митної служби при здійсненні контролю над імпортом товарів - з моменту проходження кордону до реалізації на митній території України.

Державна податкова служба та Держмитниця будуть обмінюватися інформацією про порушення, зокрема "обгрунтованими сумнівами в достовірності даних" в документах суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності.

Причиною перевірки може стати непідтвердження іноземними колегами автентичності документації, виявлення представниками правоохоронних органів ознак порушення податкових і митних норм, самостійне виявлення завищення/заниження податкових зобов'язань.

ДПС зможе доручати митникам направляти запити до митних органів інших держав для підтвердження своїх підозр у порушенні імпортером митних правил.

Отримавши відповідь, Держмитниця повинна буде відреагувати і, якщо сума збитків буде достатньою для залучення суб'єкта до кримінальної відповідальності, передати матеріали податковій міліції.

Контроль над імпортом, як і колись, будуть здійснювати програмно-інформаційні комплекси Держмитниці на підставі критеріїв ризику.

Ще одним нововведенням документа стало те, що ДПС отримає право брати участь у проведенні митних оглядів, а також роздивлятися території та приміщення складів тимчасового зберігання товарів і транспортних засобів, що підлягають митному контролю.

Податківці зможуть отримувати і копії документів, які надавалися декларантами для оформлення.

Голова податкового комітету "Європейської бізнес асоціації" Володимир Котенко таке розширення повноважень пов'язує з бажанням ДПС "мати повну картину по імпорту - від ввезення товару до його циркуляції на території України".

У той же час член правління Асоціації митних брокерів Борис Магаричев впевнений в недоцільності надання таких функцій ДПС, оскільки це буде сприяти посиленню тиску на бізнес.

"У нас не всі митники знають митне законодавство, а тут ще й податківці будуть. Ті моменти, в яких вони менші фахівці, будуть викликати більше уваги. Логіки в цьому немає, і кожне відомство має займатися своєю справою", - говорить він.

Більш логічно, на його думку, виглядала б така ініціатива щодо Мінфіну, якому підконтрольні ДПС і Держмитниця.

УСПП

Comments