Офісний працівник - як бути затребуваним

опубліковано 1 серп. 2012 р., 02:21 Столичний діловий портал
Офісний працівник — як бути затребуваним, робота в офісі, працевлаштування, кар'єра

Століття інформаційних технологій з бурхливим розвитком комп‘ютерної техніки ознаменувало еру офісних людей. Принтери, сканери, копіювальні пристрої — вони немов були створені для того, щоб множити і множити когорту офісних працівників.

Звичайно, можна заперечити, що мовляв насправді спочатку була потреба в цій самій техніці і … о диво! — вона з’явилася. Можливо так і було, але тільки на перших порах. Але сьогодні будь-яка розсудлива людина погодиться, що високотехнологічні компанії, що виробляють комп‘ютерне та переферійне обладнання дуже зацікавлені в ускладненні діловодства, а отже у збільшенні кількості офісів і офісних працівників. Адже чим більше офісів, тим більше потрібно офісної техніки, і тим більше прибуток у виробників цієї техніки. А прибуток в бізнесі, як відомо категорія абсолютна. Враховуючи вплив високотехнологічних компаній не тільки в економіці, але і в політиці можна тільки здогадуватися якими потужними важелями впливу вони володіють для експансії своєї продукції в зовсім різні сфери.

Тому сьогодні можна сміливо стверджувати, що будучи затребуваним офісним працівником роботу завжди можна буде знайти.

У цій даній статті робиться огляд найважливіших умінь і якостей, необхідних для успішного офісного працівника.

1. Володіння комп’ютером.

Будь-який офісний працівник повинен, як це не банально прозвучить, вільно користуватися офісними програмами — це як мінімум Word'ом і Excel'ем. Хотілося б підкреслити — саме вільно. А вільність володіння виявляється при роботі не зі своїми рідними файлами, а при редагуванні чужих складних файлів: з великими таблицями, вкладеними списками. І як це завжди виявляється ці чужі файли дуже неадекватно поводяться при виконанні найшкідливіших операцій: скопійовані комірки таблиць вставляються не туди і не так, списки перестають нумеруватися, текст виходить за поля, формули збиваються.

Варто визнати майстерність роботи в Word і Excel можна і потрібно підвищувати постійно.

2. Офісна пам‘ять.

У кожній професії вимоги до пам’яті специфічні. При роботі з документами і документообігом на перший план виходить пам‘ять до дрібниць, можна навіть сказати пам’ять до «ком».

Скажімо, зібралися ви до начальника сусіднього відділу на затвердження якого-небудь документа — глянув він на нього, взяв в руки ручку та почав правити, пояснюючи вам по ходу справи, що і де змінити. Ви повертаєтеся до себе … і виявляєте, що дещо вже встигли призабути. Ну що ж, тепер потрібно повертатися і вибачаючись, просити повторити для вас такого неуважного. Тепер уявіть собі, що і вдруге ви що-небудь забудете або щось не так зміните. Дуже неприємна ситуація вийде. І добре, якщо начальник сусіднього відділу виявиться людиною терплячою та лояльною. А бувають такі, що можуть і вашому керівнику поскаржитися. Ну, а якщо ви зібралися за підписом до начальника вашого начальника, то тут вже вашому начальникові не скаржитися будуть-самі розумієте.

3. Фізична витривалість.

Так-так, саме витривалість для успішного офісного працівника в наш урбанізований час є не просто бажаною, а просто необхідною якістю. Цілий день за комп‘ютером, з купою документів, з безліччю доручень від керівництва — витримати, звичайно, дуже навіть можна, але не забувайте потрібно не просто витримати потрібно ефективно попрацювати протягом дня.

Якщо після роботи ви сідаєте за улюблену комп’ютерну гру або вирішуєте ненадовго прилягти перед телевізором, то знайте, що ваше здоров‘я, а значить і успішність знаходяться в групі ризику.

Яким би втомленим після роботи ви не були вечірня розминка повинна виконуватися в обов’язковому порядку. Якийсь базовий комплекс вправ, щоб розбуркати занімілі м‘язи у вас повинен бути розроблений. Крім, того ця вечірня розминка допоможе вам розслабити втомлені м’язи перед сном.

Звичайно, варіант з активним відпочинком на природі — чи-то їзда на велосипеді або роликах, пробіжка або просто прогулянка в парку — набагато ефективніше, але вибратися після роботи в парк можна не кожен день.

4. Зовнішній вигляд.

Навіть якщо у вас в компанії немає суворого дресс-коду готовність до його введення не завадить. Підбирати краватки до піджаків і сорочок, черевики до піджаків або піджаки до черевиків — і таке буває — бажано всім без винятку, тим більше що навчитися цьому набагато простіше ніж філігранно справлятися до купою документів.

Цей невеликий огляд написаний на основі досвіду роботи автора в офісі однієї з російських нафтових компаній.

Ось такі якості офісного працівника, на думку автора виділяються на тлі інших, і особливо це стосується роботи у великих і грошових компаніях з їх авральним підходом до роботи, з їх ставленням до людей як гвинтиків.

ВКурсе

Comments