Новий рейтинг конкурентоспроможності

опубліковано 10 вер. 2012 р., 04:09 Столичний діловий портал

Європа залишається найбільш конкурентоспроможним регіоном у світі. Україна поліпшила свої позиції.

Шість європейських країн потрапили до топ-10 найбільш конкурентоспроможних країн світу. У новому рейтингу конкурентоспроможності Україна посіла 73 місце.

Швейцарія, Сінгапур і Фінляндія очолили список найбільш конкурентоспроможних країн світу, який у середу, 5 вересня, оприлюднив Всесвітній економічний форум. У першій десятці домінують країни Північної та Західної Європи, незважаючи на глибоку кризу в єврозоні. Поруч зі Швейцарією та Фінляндією серед десяти лідерів опинилася Швеція (четверта позиція), далі - Нідерланди, Німеччина - на шостій, а Великобританія - на 8 сходинці. У порівнянні з торішнім переліком Данія опустилася з 8 на 12 місце, а Франція перемістилася з 18 на 21. Австрія піднялася незначно - з 19 на 16 позицію.

Україна - на 73 місці

Хороших новин годі чекати з країн Південної Європи, що потерпають від боргової кризи. Італія посіла 42 місце, Іспанія - 36-те, а Португалія - 49-те, тоді як Греція перемістилася на 6 позицій нижче, опинившись на 96 сходинці.

Щодо тривалої перспективи економічних позицій об’єднаної Європи в цілому, то певності зараз мало, адже прогнози не дуже обнадійливі. Так, рейтингова агенція Moody's у вівторок знизила прогноз рейтингу ЄС зі стабільного до негативного. Це ще один сигнал, який свідчить про те, що боргова криза й надалі далека від завершення і буде мати вплив на реальні показники економіки найближчими місяцями.

Водночас Україна покращила свої показники, посівши 73 місце у підсумковому рейтингу. Для порівняння: минулого року вона була на 82 сходинці. Загалом Україна, на думку експертів Всесвітнього економічного форуму, зберігає свої конкурентні переваги, такі як, наприклад, відносно високий рівень освіти і її доступність. Найбільш значним викликом для країни є покращення ефективності держуправління. Рівень довіри до нього низький через велику кількість бюрократичних перепон і корупції, написано в доповіді. Для подальшого розвитку Україні необхідно забезпечити більш чесну конкурентну боротьбу на ринку товарів і послуг та продовжити реформи фінансового сектору, вважають автори звіту.

США скочуються вниз

Сполучені Штати вже четвертий рік поспіль втрачають позиції у рейтингу. Тепер найбільша економіка світу посідає 7 сходинку - на дві нижче, ніж торік. Перевагами США й надалі залишаються інноваційні компанії, авторитетні університети та найбільший у світі внутрішній ринок. Але довіра глобальної індустрії до державних інститутів та політиків падає, вказують ці результати.

Раніше, упродовж кількох років нові індустріальні країни стабільно піднімалися у рейтингу. Але ця тенденція, схоже, завершилася. Китай опустився на 29 місце.
Індія теж перемістилася на 59 місце.

Тим часом Росія втратила одну сходинку, опинившись на 67 місці. Натомість Бразилії, якщо порівнювати з минулим роком, вдалося покращити свої позиції й потрапити з 53 на 48 позицію.

Рейтинг Всесвітнього економічного форуму базується на даних Глобального індексу конкурентоспроможності 144 країн, який укладають з 2004-го року вчені університету Колумбії. Серед 12 критеріїв визначення позицій враховуються, зокрема, інфраструктура країни, макроекономічна стабільність, стандарти охорони здоров’я, початкової освіти, зміни на ринку праці та рівень технологічності.

DW

Comments