Маркетологи роблять ставку на спонсорство в соціальних медіа

опубліковано 2 серп. 2012 р., 23:54 Столичний діловий портал

Прихована реклама жива і зараз, в цифрову еру вона переродилася в спонсорство в соціальх медіа, тобто в систему компенсацій користувачам соціальних мереж або «рекомендувача» за згадку продукту або послуги.

Хоча спочатку ця практика викликала критику від прихильників вільних від реклами соціальних мереж, тенденція явно не демонструє ознак уповільнення.

Переважна кількість маркетологів США (55%) повідомили маркетинговій компанії IZEA, що в період з травня по червень 2012 року всі вони пропонували користувачам соціальних медіа будь-яку компенсацію в обмін за згадку їх бренду або продукції на каналі цих користувачів.

Дане дослідження також показало, що, на думку як маркетологів, так і рекомендачів, пости в блогах і твіти стали найкращим середовищем для розміщення спонсорських повідомлень.

Фактично, 54% маркетологів використовували сторонні блоги для розміщення своїх рекламних повідомлень, а 55,4% рекомендувачів публікували спонсорські повідомлення в блогах, що зробило блоги найбільш популярним середовищем серед обох груп.

Однак не можна сказати, що спонсорські твіти відстали: опитування показало, що їх використовували 47,3% маркетологів і 51,8% рекомендувачів.


Цікаво, що, як зізнаються самі маркетологи, вони дуже часто вимірюють успіх своєї спонсорської кампанії в соціальних медіа за допомогою критеріїв, яким дуже складно, якщо взагалі можливо, дати кількісну оцінку.

Для більш ніж восьми з десяти маркетологів важливим фактором у вимірі успіху їхньої кампанії була якість контенту, тоді як три чверті респондентів назвали — «ставлення до контенту» (sentiment).


Якщо говорити про види компенсацій рекомендувача, то виявилося, що більшість явно бажає грошей: три чверті респондентів повідомили, що бажають отримувати оплату готівкою.

І хоча тільки троє з десяти рекомендувачів віддали перевагу безкоштовним зразкам товару, які вони будуть використовувати для своєї рекламної діяльності, трохи більше двох третин респондентів погодилися їх прийняти в якості оплати. Але найменше бажання рекомендувача проявили до заохочень у формі знижок і купонів.

Однак оплата рекомендувача може викликати деякі ускладнення як для маркетологів, так і для рекомендувачів. Тоді як більш старі медіа канали, такі як телебачення і радіо регулює Федеральна комісія з комунікацій Federal Communications Commission (FCC), соціальні мережі підпорядковуються Федеральної торгової комісії Federal Trade Commission (FTC), яка має свій власний ряд правил, що стосуються розкриття спонсорської інформації.

ВКурсе

Comments