Готельний бізнес до і після Євро-2012

опубліковано 26 лип. 2012 р., 23:15 Столичний діловий портал

Приймаючі міста повністю задовольнили потреби гостей за кількістю та якістю номерів

Готельєри підбивають підсумки головної спортивної події року — Євро-2012. Основною перевагою бізнесмени називають кількісне та якісне збільшення номерного фонду країни. Однак, за словами експертів, надприбутку українські готелі не отримали — ціна була підвищена в 2 — 2,5 разу у міжматчеві дні та в 3 — 3,5 разу у дні проведення ігор.

Асоціація “Зіркових готелів” визначила кілька переваг, які приніс чемпіонат Євро-2012 українському готельному бізнесу. По-перше, він став потужним локомотивом для цієї індустрії в умовах європейської кризи — лише у приймаючих містах кількість готелів зросла на 114 % у порівнянні з 2010 роком. Приміром, у Львові збільшення відбулося на 66 одиниць, у Києві — на 129, у Донецьку — на 83, у Харкові — на 33.

Крім цього, за словами виконавчого директора асоціації “Зіркових готелів” Дмитра Прохорова, значно збільшився потік іноземних туристів до України, імідж держави за десять днів чемпіонату з негативного змінився на позитивний, а готельна інфраструктура кількісно та якісно задовольнила попит європейців.

“Перед початком чемпіонату часто висловлювали побоювання, що готелі готуються значно підвищити ціни на свої послуги. Але цього не сталося. За інформацією нашого анкетування, на стандартний двомісний номер ціна в міжматчеві дні зросла в середньому вдвічі. У дні проведення ігор — у 3 —3,5 разу. Завантаження номерів у період між іграми складала 50 — 60%, у дні зустрічей футбольних команд — 95 — 100%”,— повідомив “Хрещатику” Дмитро Прохоров.

Він також додав, що справді були випадки, коли готелі намагалися продати свій номерний фонд за цінами, що у 15 разів вищі за ті, які були до чемпіонату. Однак експерт запевнив, що це були поодинокі факти і на загальні показники вони не вплинули. За інформацією асоціації “Зіркових готелів”, середня вартість стандартного номеру коливалася в межах 80 — 500 євро. Готельєри запевняють, що ціни вже повернулися на “доєвровий” рівень.

Участь в анкетуванні за підсумками УЄФА Євро-2012 прийняло 40 готелів Києва, Донецька, Львова та Харкова категорії 3, 4 та 5 зірок. Загальну картину 98 % готельєрів оцінили як “могло бути й краще”, 2 % — “на рівні очікувань”. І жодної заяви не було, що загальні показники перевищили сподівання.

За даними бізнес-довідки “123”, в період Євро-2012 кількість готельних запитів збільшилася на 18 %. Всього оператори служби під час чемпіонату прийняли 4721 таке звернення, 28 % з них стосувалися готелів Києва. У списку перших за інформзапитами — Фейрмонт Гранд Готель Київ, Ibis Hotel, та Прем’єр Палац.

Як зазаначають фахівці, після чемпіонату готельний бізнес очікує збільшення туристичної хвилі до України на 15-20%

Хрещатик

Comments