Google купує український Viewdle

опубліковано 2 жовт. 2012 р., 01:23 Столичний діловий портал

Нещодавно була закрита найбільша угода в історії українського інтернету. У ніч з 24 на 25 вересня рада директорів Viewdle схвалила її поглинання компанією Google, пише Forbes.

Корпорація купує 100% стартапу. Увечері 2 жовтня керівництво Viewdle оголосить про це персонально.

Viewdle розробила технології розпізнавання осіб і об'єктів. Вони широко використовуються в пошукових технологіях, а в минулому році Google запустила на основі цієї технології свій пошук по картинкам, де в якості запиту використовуються файли, що завантажуються в пошуковий рядок. Сума угоди не розголошується.

За словами джерела, знайомого з ходом переговорів, вона порівнянна з грошима, які Google виклав за схожі компанії: Neven Vision та PittPatt. Як і Viewdle, ці стартапи розробляли технології розпізнавання образів.

У 2006 році Google купив німецький Neven Vision, за неофіційними даними, за 45 млн доларів, а в 2011 — американську PittPatt за 38 млн доларів. У 2011 році засновники Viewdle планували виручити від продажу компанії близько 30 млн доларів. «Насправді вийшло навіть більше», — говорить співрозмовник Forbes.

Viewdle заснували Єгор Анчишкін і Юрій Мусатенко, що побачили в розробках Київського інституту кібернетики в галузі розпізнавання зображень комерційну перспективу. Інвестиції вони отримали від бізнесменів з американської діаспори, серед яких екс-одесит Юрій Фрайман — нинішній голова ради директорів Viewdle.

У 2008 році фонд Anthem Venture Partners купив 25% компанії за 2 млн доларів. Через 2 роки відбувся другий раунд інвестування — фонди Qualcomm Ventures, BlackBerry Partners Fund і Best Buy Capital викупили додемісію за 10 млн доларів, оцінивши компанію в 13,5 млн доларів.

У команді стартапу — 34 людини. Виходить, що кожен із співробітників обійшовся Google більше, ніж в 1 млн доларів. Viewdle володіє декількома патентами. За словами Юрія Фраймана, в умовах нинішніх патентних війн — це великий плюс.

ВКурсе

Comments