Ernst&Young: Україну чекає якщо не девальвація, то інфляція

опубліковано 1 лют. 2013 р., 00:06 Столичний діловий портал
Українському уряду буде складно забезпечувати золотовалютні резерви для підтримки національної валюти, поки не відновиться експорт.

Про це йдеться в останньому щоквартальному огляді "Прогноз розвитку швидкозростаючих ринків" компанії Ernst&Young, повідомляє, повідомляє "Український бізнес ресурс".

Низькі обсяги експорту призвели до прискорення темпу зниження промислового виробництва та скорочення ВВП України на 1,3% у третьому кварталі 2012 року.

"Надії на четвертий квартал не виправдалися ... Неминучість прискореної девальвації валюти, стримуваної до березня 2013 року для недопущення підвищення вартості погашення боргів, виключила будь-яку монетарну лібералізацію, покликану збільшити внутрішні інвестиції", йдеться в оглядіE&Y.

Водночас іноземні інвестиції різко скоротилися напередодні виборів у жовтні, підкреслюють експерти.

Хоча випуск єврооблігацій пом'якшив проблему браку фінансування після виборів, в подальшому, на думку аналітиків, буде складно забезпечувати резерви для підтримки національної валюти до можливого збільшення експорту у 2013 році.

"Швидше за все, знадобиться проведення нового раунду переговорів з МВФ, перш ніж довіру інвесторів буде відновлено. Але до відновлення надходжень резервних коштів, передвиборний фіскальний спад необхідно подолати і повернути у зворотному напрямку", - вважають аналітикиErnst&Young.

Навіть якщо вдасться уникнути значної девальвації нацвалюти, із зростанням цін на паливо і продукти харчування повернеться інфляція, що призведе до закінчення року стабільності споживчих цін, прогнозують експерти.

Пониження реального обмінного курсу призвело до зростання торговельної конкуренції.

"Однак проблеми в Єврозоні означають мляве зростання ВВП України до середини 2013 року, а економічний підйом очікується не раніше 2014-2015 років", - йдеться у огляді компанії.

Як відомо, зростання ВВП України в 2012 році становило 0,2%. Президент Віктор Янукович заявляв, що зростання ВВП України у минулому році становитиме 1%

Comments