Джентльменський набір соцмереж

опубліковано 7 жовт. 2012 р., 23:46 Столичний діловий портал
Тематична спрямованість і коло спілкування в популярних соцмережах мало чим відрізняються від повсякденного життя: набір знайомих і друзів, фотографії сніданків, плітки і плани на вечір.
Forbes.ua знайшов сім вузьконаправлених соціальних мереж, які підходять під визначення «гуртки за інтересами для чоловіків».

1977 Mopeds

Ця американська соціальна мережа вузької спрямованості запущена всього кілька днів тому. Поки працює в тестовому режимі, втім, всі основні її функції діють. Точніше - функція, в однині.

Основна і поки єдине завдання 1977 Mopeds - допомагати інженерам-аматорам мопедів. Як пояснюють творці мережі - в 70-80-х роках минулого століття в США випустили безліч відмінних мопедів. Зараз більшість з них припадає пилом серед мотлоху в гаражах. Ті, хто наважуються мопеди ці відновити, часто стикаються з проблемами технічного характеру. Просто «погуглити» далеко не завжди допомагає.

Словом, 1977 Mopeds працює так: людина вивішує фото мопеда, виразно пояснює, що він в ньому міняв або модифікував, і пише, з якою складністю зіткнувся. Його колеги, зареєстровані на сайті, колективно шукають рішення.

При поверхневому огляді перших сторінок сайту стає ясно одне: ремонт мопедів - далеко не саме нудне заняття в світі. У 1977 Mopeds хочеться зареєструватися, навіть щоб просто розглядати фотографії.

StachePassions

В останні кілька років вуса стали мало не ще одним предметом чоловічого гардеробу. Носять їх часто в парі з бородою (формат лісорубів). Пояснити повальну моду на вуса можна хіба що загальними тенденціями чоловічої зовнішнього вигляду. Грубо кажучи, в тренді - підкреслено недбало сидять речі. Причому, вуса і борода - чи не головний елемент цих розхлябаних, але ретельно продуманих образів.

Так що необхідність появи соціальної мережі, присвяченій вусах, назріла. Вона існує. Називається StachePassions і практично закриває тему. Навряд чи є питання про вусах, на який не знайде відповіді колективний розум її учасників: як стригти, як відрощувати, засоби для догляду, стилістичні орієнтири і т.д. Природно, вітається і звичайний треп.

З цікавих речей на сайті StachePassions - пошук друзів за кількома параметрами: від традиційних «Пол», «Вік», до тематичного і, що вже казати, основного - «Тип вусів». Крім того, мережа розбита на групи за типом вусів: «Вуса, як у Сальвадора Далі», «Вуса, як у порнозірок», «Вуси підковою». Єдиний мінус цієї соцмережі - абсолютно жахливий дизайн.

Foodie

У середині 80-х вийшла книга The Official Foodie Handbook, яка формально оголосила про новий, скажімо так, соціальному типі. «Фуді» - люди, не те щоб схиблені на їжі, але перетворили свій інтерес до неї, як мінімум, в хобі. Сюди входить все: від вивчення рецептів, відвідування кулінарних майстер-класів і розмов на гастрономічні теми до зворушливого, але клінічного відгалуження під назвою «гастропорно» - одні знімають їду так, як ніби-то роблять кадри для гламурних фотосесій, інші їх розглядають. Щадний варіант «гастропорно» - надто вже інтимні розмови про улюблених стравах.

Причому чоловіків-«фуді» чи не більше, ніж жінок.

Зірки кулінарії для «фуді» - все одно, що поп-зірки для меломанів. Соціальна мережа Foodie, що відкрилася в бета-режимі, зробила на цю формулу основну ставку. Її засновники обіцяють залучити якомога більше авторитетів від гастрономії зі світовим ім'ям. Обіцянки не безпідставні - соціальною мережею займається корпорація Glam Media, одна з найпопулярніших в сегменті розважального інтернету.

Connosr

Соціальна мережа, присвячена самому чоловічому міцному напою - віскі. Умовно ділиться на дві частини: перша - редакторська. Фахівці пишуть огляди і аналітику. Друга - користувальницька. Тут все як звичайно: коментарі, думки, огляди недавно продегустувати сортів, дискусії та релігійні війни в дусі: «Так-таки, який віскі краще - шотландський або ірландський?».

Не викликає подразнення навіть реклама на сайті - вся вона тематична. Найцікавіше, природно, крім живого спілкування з фахівцями та аматорами - звіти з заходів, присвячених віскі, і посилання на всілякі відеоподкасти.

Користувальницькі профайли, до речі сказати, на Connosr називаються кабінетами. Втім, ще б вони на сайті про віскі називалися якось по-іншому.

Pixrider

За останній час з'явилося кілька соціальних мереж, присвячених серфінгу. Сама симпатична з них - мережа Pixrider. Придумав її французький дизайнер Клемент Леве. Місія мережі, крім об'єднання серферів всього світу, - створити глобальний фото-та відеоархів любителів спіймати хвилю.

З міркувань засновника мережі, серфери знімають свої запливи, заливають файли на сайт, в результаті чого формується грунтовний документальний інтерактивний фільм.

Що ще корисно: до профайлам Pixrider прикручені «гугл-карти». На них можна відзначатися, а, значить, і вивчати міграцію серферів.

Соцмережі серферів - найпопулярніші у водних видах спорту. З ними не можуть потягатися навіть любителі яхт.

Curisma

Суть цієї соціальної мережі - інформування про новинки техніки. Хоча насправді сайт Curisma присвячений одній з головних слабкостей чоловіків - тязі до іграшок.

Все, чим займаються користувачі мережі, - постять фотографії нових гаджетів і більш-менш докладні їх опису. Часто поруч із гаджетом (і це важливо) вказується ціна. Пристрої - одне цікавіше іншого. Симпатичні, небанальні і, за великим рахунком, не особливо потрібні: начебто керованого зі смартфона термостата, човни-джакузі, черговий реінкарнації друкарської машинки або зроблених під вінтаж навушників. Словом, класика гаджетів, які хочеться отримати, і все відразу.

Засновники Curisma сформулювали свою ідею приблизно так: зібрати, нарешті, в одному місці всіх фетишистів і дати їм те, чого вони хочуть: обмінюватися один з одним картинками крутих іграшок.

З одного боку, трубка, що очищає воду зі швидкістю глотка, або кавомолка у вигляді маски Залізної людини - придбання не першої необхідності. З іншого - чоловіча логіка буває ще заплутаніше жіночої.

IntellectConnect

Мережа для гиків або тих, хто хоче за них зійти. Тематична спрямованість сайту пояснюється вже в самій назві: IntellectConnect. Словом, ця соціальна мережа для тих, хто любить на дозвіллі вирішувати складні алгебраїчні рівняння, дискутувати про молекулярній масі частинок, доводити теореми, обговорювати принципи роботи штучного інтелекту і т.п.

Крім усього цього, IntellectConnect несе і важливу суспільну функцію. За словами творців мережі, зроблена вона, в тому числі, і для з'єднання сердець. Простіше кажучи: люди, присвячують дуже багато часу науці, часто асоціальні. Налагодити стосунки їм набагато простіше саме з собі подібними.

Втім, спілкування ні до чого не зобов'язує, так що цілком можна обмежитися просто дискусіями.
Comments