Для підвищення мит Україна повинна піти на поступки - СОТ

опубліковано 15 жовт. 2012 р., 03:07 Столичний діловий портал   [ оновлено 15 жовт. 2012 р., 03:07 ]
Рішення Світової організації торгівлі з приводу зміни українських мит на низку імпортних товарів буде залежати від готовності уряду йти на поступки, вважає керівник організації Паскаль Ламі.

Так, відповідаючи на питання про звернення України до торгових партнерів з приводу можливого підвищення максимальних ставок на сотні імпортованих товарів, Ламі заявив, що рішення СОТ буде залежати від поступок, які українська влада може запропонувати взамін. Подібні наміри українського керівництва вже викликали критику як загроза вільній торгівлі, повідомляє Reuters.

Фото Reuters

Ламі також відзначив, що правила організації дозволяють країні-члену здійснювати подібні кроки, якщо вона пропонує зменшити державну протекцію щодо інших товарів. Таким чином, це положення і стане ключовим у переговорах між Україною та її торговельними партнерами.

"Логіка полягає в тому, що якщо ви робите свою економіку більш закритою щодо однієї позиції, вам потрібно компенсувати це відкриттям іншої позиції. Таким чином, все вирішується на переговорах", - зазначив Ламі, додавши, що він не хоче робити попередніх оцінок, оскільки перед прийняттям рішення потрібно оцінити баланс між підвищенням і пониженням протекціонізму на різні товари в Україні.

Нагадаємо, Україна висловила намір підняти максимуми мит на значну кількість імпортних товарів.

Крім того, повідомлялося, що Україна починає стикатися з усе більш недружнім ставленням до себе в секретаріаті СОТ в Женеві, опинившись на порозі жорстких санкцій з боку країн-членів.


Comments