Cотня найбагатших українців

опубліковано 6 груд. 2012 р., 01:48 Столичний діловий портал
Журнал Корреспондент у своєму свіжому випуску усьоме за свою історію опублікував рейтинг 100 найбагатших українців - Золоту сотню. Оцінка активів проводилася Корреспондентом спільно з інвестиційною компанією Dragon Capital.

На першому місці рейтингу, як і в минулі сім років, - мільярдер Рінат Ахметов. У порівнянні з минулим роком його статки скоротилися на третину, з $25,6 млрд до $17,8 млрд.

Видання пояснює це здешевленням сировини, зокрема руди, на світових ринках, а також зниженням інвестиційної привабливості України, де розташовані основні підприємства Ахметова.

На другому місці з великим відривом йде Ігор Коломойський. Його активи впали майже вдвічі - з $ 6 млрд до $ 3,4 млрд. На третьому місці - новачок списку Вадим Новинський, який змінив у травні цього року російське громадянство на українське. Його активи коштують $ 3,3 млрд.

На четвертому - партнер Коломойського, Геннадій Боголюбов. Його підприємства оцінюються в $3,25 млрд. У цілому, пише видання, статки першої п'ятірки списку сильно впали. Зросли лише активи Дмитра Фірташа, який займає № 5 у списку - із $ 2,2 млрд вони підскочили до $ 3,2 млрд.

Видання зазначає, що перші п'ять осіб Золотої сотні сумарно володіють активами, що дорівнюють статкам решти 95 учасників рейтингу, разом узятих. В цілому перша сотня  найзаможніших українців втратила 25% свого капіталу. Три найбільші бізнес-групи - СКМ, Приват і EastOne - за рік втратили від 30% до 40% своєї фінансової ваги.

Як повідомляється, син Президента Олександр Янукович за рік піднявся в списку 100 найбагатших українців із 70-го на 61-е місце. Його статок за цей час зріс незначно - із $130 млн до $133 млн. Зростання в списку сталося завдяки здешевленню активів більшості учасників. Янукович-молодший вперше потрапив до списку в минулому році.

У першій десятці рейтингу - сім сталеварів, два аграрії і один представник хімпрому. 14 осіб із Золотої сотні заробили капітал у металургії, внесок якої у ВВП - понад 34%. Ще 31 бізнесмен зробив своєю опорою аграрний сектор і харчопром. Для двох десятків інших мільйонерів із сотні сільське господарство - не основний, але все ж важливий бізнес.

Видання відзначає, що практично кожна четверта людина в Золотій сотні родом із Донецька і області. Регіон дає країні 25% багатих людей, в той час як в області живуть менше 10% населення країни.

"У якомусь сенсі найзаможніші українці стали жертвами політико-економічної ситуації в країні, яку самі і створили. Активи їх більше не можна, як раніше, вираховувати, виходячи з котирувань на фондовому ринку України, оскільки ринок цей практично вмер. І тепер компанії їх оцінюються за допомогою порівняння з подібними активами в інших країнах, мінус знижка, пропорційна суверенному рейтингу країни. А знижка ця, як ви розумієте, досить значна. Простими словами, одна і та ж компанія в Чехії та Узбекистані коштує різних грошей", - заявив головний редактор журналу Корреспондент Віталій Сич.

Місце в рейтингу

Золота сотня

2012, $ млрд

2011, $ млрд

Сфера діяльності

1

Рінат Ахметов

17,8

25,6

металургія

2

Ігор Коломойський

3,4

6,2

металургія

3

Вадим Новинський

3,3

-

металургія

4

Геннадій Боголюбов

3,25

6,6

металургія

5

Дмитро Фірташ

3,2

2,25

хімпром

6

Віктор Пінчук

3,19

5,9

металургія

7

Віктор Нунсенкіс

1,7

2,9

металургія

8

Олег Бахматюк

1,6

2,2

агробізнес

9

Костянтин Жеваго

1,5

3,2

металургія

10

Олексій Мартинов

1,46

1,52

металургія

Докладніше про традиційний рейтинг найбагатших українців читайте в №47 видання Корреспондент від 30 листопада 2012 року.

За матерiалами: Корреспондент.net
Comments