Через офшор Україна втрачає близько 100 млрд грн - голова ДПСУ

опубліковано 3 лист. 2012 р., 02:13 Столичний діловий портал
Використання офшорних схем ведення бізнесу веде до втрат державного бюджету в розмірі близько 100 млрд гривень. Про це в інтерв’ю «Інвестгазеті» заявив голова Державної податкової служби України Олександр Клименко.

   «Ми підрахували, що на офшорних схемах Україна втрачає близько 100 млрд грн і підготували дві позиції щодо боротьби з ними, на вибір. Один варіант – додаткова ставка податків.
Другий – законопроект з трансфертного ціноутворення, який був розроблений спільно з PricewaterhouseCoopers», – сказав О.Клименко.

   За його словами, зараз рішення готуються до обговорення з великим бізнесом і найближчим часом у форматі законопроекту будуть подані на розгляд до парламенту.

   О.Клименко також звернув увагу, що одним із способів протидії тінізації економіки є впровадження в роботі ДПСУ ризикоорієнтованої системи оцінки. Система аналізує дані і вказує на можливі втрати бюджету країни через мінімізацію податкового навантаження та використання схем ухилення від сплати податків з боку бізнесу. «Завдяки цій системі ми бачимо ризики і маємо можливість їх відпрацьовувати. Крім того, що ми усуваємо їх постфактум, є ще й сильний профілактичний ефект. Бізнес усвідомлює нашу жорстку позицію щодо невідворотності покарання за ухилення від оподаткування, і за рахунок цього відбувається зростання надходжень», – сказав О.Клименко.

   Зокрема, за його словами, в 2010 році збір ПДВ становив близько 3 млрд грн, в 2011-му – 5,5 млрд грн, а в цьому році податківці наближаються до показника 7 млрд грн. «До кінця року буде зроблено ще один великий крок в цьому напрямку. Ми завершили спільний проект зі Світовим банком щодо підвищення ефективності податкової служби, завдяки якому у нас з’явилося IТ-рішення для запуску моніторингового центру. Цей центр буде показувати, де і що відбувається в режимі реального часу по всіх основних точках контролю. Програма сама буде стежити за всім, починаючи від реєстрації підприємств і закінчуючи оцінкою податкових ям і ризиків. Ми проаналізували галузі з найбільшими податковими ризиками і запропонували відповідні законодавчі ініціативи», – підкреслив голова ДПСУ.

   Як повідомлялося, в січні 2012 року О.Клименко називав виявлення ухилень від сплати податків при проведенні експортно-імпортних операцій з використанням офшорних компаній одним із пріоритетів роботи ДПСУ. У березні 2012 року Державна податкова служба України та Американська торгова палата в Україні створили дві робочі групи для відпрацювання питань трансфертного ціноутворення з метою припинити практику мінімізації податків за допомогою офшорів.

Джерело: Finance.ua
Comments