Як справити враження на інвестора? 6 простих принципів

опубліковано 4 лип. 2012 р., 01:25 Столичний діловий портал
Як справити враження на інвестора? 6 простих принципів, стартап, ідея, бізнес, інвестор, критика

Робота Джошуа Брейлінгера як старшого партнера Sigma Partners полягає в тому, щоб знайти 500 перспективних стартапів і відмовити 450 з них після лише однієї годинної зустрічі (з решти 50 до угоди «доживає» тільки 5). Як не запороти першу зустріч і справити хороше враження? На конференції The Art of Going Global в DIgital October Джошуа сформулював по три принципи: що потрібно і чого не потрібно робити, зустрічаючись з інвестором вперше. До порад варто прислухатися: Sigma Partners управляє активами на загальну суму 2 мільярди доларів.

Що робити

Продемонструвати харизму

Хоча всім відомо, що у творця FaceBook Марка Цукерберга з харизмою довгий час були серйозні складності, сьогодні інвестори вважають за краще давати гроші харизматичним підприємцям. І на те є причина. Успіх стартапа залежить від команди, і щоб переманювати зірок з Google на вдвічі меншу зарплату в обмін на обіцянки майбутніх мільйонів, харизма потрібна чимала.

Розповісти про велику ідею

Кожен другий стартап заявляє, що хоче створити для своїх клієнтів видатний продукт. Але це просто слова. Інвесторам потрібні люди, які одержимі великими ідеями. Які знають, що не так з цим світом і як їх штука зможе це виправити.

Проявити винахідливість

Коли творцям популярного тепер сервісу AirBnb не вистачало $ 20 000 на те, щоб почати, вони купили звичайні сухі сніданки, зробили для них нову упаковку під брендом Obama O's і продали під виглядом «сніданку для чемпіонів», з картинкою чорношкірого чоловіка, схожого на Барака Обаму, і гаслом «Надія в кожній мисці». 500 пачок «лімітованої серії» копійчаного сніданку було продано за 40 доларів кожна. На отриманий капітал і був створений AirBnb. Комусь може здатися, що такі історії не варто розповідати інвестору. Соромитися тут нічого — навпаки, інвестори жадають почути щось подібне, щоб зрозуміти, наскільки винахідливі люди, які хочуть отримати їх мільйони.

Чого не треба робити

Не ухилятися від відповідей

За годину інвестори встигають задати багато питань про команду, ідеї і деталі майбутнього бізнесу, і немає нічого гіршого, ніж мукати щось невизначене, не ділитися цифрами або просто напускати туману.

Не показати себе сновидою

Щоб створити великий бізнес, потрібна велика ідея і віра в те, що ти можеш змінити світ. Але це не означає, що треба бути жертвою ілюзій. Інвесторам потрібна твереза ??оцінка ризиків.

Не захищатися з усіх сил у відповідь на критику

Якщо інвестор критикує проект, варто поставитися до цього адекватно. Найчастіше, коли заходить мова про сильні сторони конкурентів, творці стартапів реагують по-дитячому: «Продукт Google повна фігня, а у нас буде крутий». Це справляє не найкраще враження.

«Інвестори — теж люди, тому інвестуйте у стосунки, — говорить Джошуа Брейнлінгер. — При знайомстві не треба відразу сунути візитку і просити гроші … Краще все ж почати зі світської бесіди. Говоріть про що завгодно, хоч про футбол або погоду. Один з кращих способів почати діалог — заговорити про індустрію, про ринок. Інвестору це буде цікаво, тому що ви знаєте ринок краще, ніж він».

ВКурсе

Comments