2013 року ринок платіжних карт в Україні зможе втримати тенденцію зростання

опубліковано 3 бер. 2013 р., 23:31 Столичний діловий портал
Ринок безготівкових розрахунків 2013 року активно розвиватиметься. Про це свідчать тенденції на ринку платіжних карт, кажуть аналітики.

Цей ринок щороку зростає на 20%, і така тенденція збережеться 2013 року, переконаний генеральний директор MasterCard Europe в Україні Віра Платонова. Але, за її словами, обсяги безготівкових платежів в Україні все ще на досить низькому рівні на тлі європейських країн. Кількість виготовлених карт — 60 мільйонів. Із них 33 мільйони — активні. «Основні регіони використання карт — Київ і Дніпропетровськ, при цьому в Дніпропетровську ця динаміка вища», — зазначила експерт.

«Україна входить до трійки країн, що швидко розвиваються... Приріст дуже важко спрогнозувати, але тренд непоганий, можна чекати вище ніж 20% 2013 року, — зазначила Платонова в коментарі «Дню». Враховуючи такі прогнози, за її словами, компанія готує «стимулювання безготівкових платежів і підвищення фінансової грамотності населення». У планах компанії на 2013 рік, зазначає Платнова, також запровадження безготівкових розрахунків у мережах АЗС і на регіональних торговельних майданчиках, які не входять до великих торговельні мереж.

Проте, щоб ринок безготівкових розрахунків розвивався, потрібна допомога банків. «Для досягнення цих завдань дуже важливо, аби банки змінили своє ставлення до карт і почали наповнювати їх корисним функціоналом», — каже Платонова. Зокрема, зазначає вона, ринок гостро потребує цікавих для клієнтів пропозицій. Адже попри те, що Україна має найвищий показник банкоматів на душу населення, кількість торговельних транзакцій одна з найнижчих в регіоні. Інакше кажучи, це означає, що населення все ще з побоюванням дивиться у бік «пластика».

За оцінками експертів, 2013 року на українському ринку карт підвищений попит матимуть кілька видів карт.

Перший із них той, що дасть змогу клієнтові знімати за мінімальним або нульовим тарифом готівку в «чужих» банкоматах. «Цей продукт дає змогу банкам змінити ситуацію: оптимізувати інфраструктуру банкоматів і підвищити їх ефективність, й, окрім того, залучати нових клієнтів через екран банкомату», — каже Платонова.

У моду входять також «пластикові» продукти з революційною програмою лояльності, при використанні якої платіжна карта не прив’язана до конкретної торговельної мережі, при цьому власник карти завжди отримує бонус.

Також 2013 року очікується активізація використання українцями і безконтактних карт, що дасть змогу розраховуватися в торговельних мережах, приклавши карту до спеціального зчитувального пристрою. За словами Платонової, в даному програмному продукті компанії встановлено ліміт для однієї транзакції — 100 гривень. Розрахуватися можна і на велику суму, але для цього потрібно вводити PIN-код.

День

Comments